Almfanérat med svärtade detaljer. Överdel med fyra flyttbara hyllplan bakom dubbla skåpdörrar. Underdel med två fyllbara hyllplan och två lådor bakom dubbla skåpdörrar. Bredd 150, djup 48, höjd 134 cm. Nyckel finns.
Krackelyr. Något slitage. Märken. Smärre fläckar.