Bord av alm, almfaér samt björkfanerad sarg. Längd 142, bredd 81, höjd 73 cm. Stolar med stomme av björk med stoppade och textilklädda sitsar och ryggar. Sitthöjd ca 45, bredd 49, höjd 81 cm.
Ställvis slitage. Smärre fläckar och enstaka repor. Smärre sprickor.