Christian Dell, bordslampa, modell 6787, för Kaiser Idell, Tyskland 1930/1940-tal.

Mässing, lackerad metallskärm, skaftet delvis klätt i plastmaterial, höjd ca 45, diameter 38 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage och bucklor, märken.

Utropspris
5 000 SEK