Förgylld och bronserad, delvis bemålad. Krön med dekor av romerska sfinxer kring fyrfat, nedtill med palmetter. Fasettslipat spegelglas. Höjd 115, bredd 47 cm.
Något slitage. Märken/smärre skador. Delvis senare bronsering.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor