Madeleine Pyk – en samling F769

Skänk / sideboard 1960-tal.

Skänk / sideboard 1960-tal.

Palisanderfaner. Dubbeldörr med inredning bestående av två hyllor med olika djup. Sex utdragbara lådor. Avsmalnande benavslut med mässingshylsor. Låset fungerar. Höjd 97 cm, längd 155 cm, djup 44 cm. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Smärre krackelyr på lackeringen. Helhetsintrycket är gott. Nyckel finns.

Utropspris
600 EUR
Om Cites

CITES-intyg medföljer