Tempera på pannå, riza i försilvrad koppar. Kristi uppståndelse med 12 figurscener, riza i försilvrad koppar, ca 62 x 52 cm
Skador. Pannån med kraftig slagning. Renoverad. Rester av putsmedel på målning.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10