Harri Koskinen, skulptur, glas, signerad och numrerad, Harri Koskinen Iittala 2009, 14/100.
"Uusi alue". Rött glas. Bär tillverkarens etikett. Äkthetsintyg. Kommer i trälåda. Längd 20,5 cm, höjd 8,5 cm.
Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är mycket gott.