Fanerat med mahogny och valnöt. Front med dörrpar klädda med präglad och pärlspikad galon. Bakomliggande hyllplan, champagnekylare och speglar. Under en nedfällbar lucka med förvaringsutrymme bakom. Bredd 90, djup 37, höjd 125 cm. Nyckel finns.
Något slitage. Märken. Smärre fanerskador.