Fanerat med palisander. Benställning av teak. Front med pardörrar, inredning med speglar, belysning och hyllplan. Nedan en utdragbar skiva samt två lådor. Kopplad benställning. Bredd 79, djup 40, höjd 121 cm.
Ställvis slitage. Märken. Fanerskador. Belysning ej funktionstestad.