Graverat monogram
18 matskedar 22 cm
36 matgafflar 21,7 cm
36 matknivar 25,3 cm
18 bordsskedar 18,7 cm
18 bordsgafflar 18,5 cm
18 bordsknivar 21,5 cm
18 fiskgafflar 18,8 cm
18 fiskknivar 21 cm
18 teskedar 14,5 cm
17 smörgåsgafflar 14,5 cm
Total vikt inkl rostfria knivblad 13300 gram
Schatull i ek, barock 1700-tal, med senare benställning och inredning med lådor för bestick, dörrpar med skuren dekor, bredd 89, djup 53, höjd 72 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage.