Gunnar Wennerberg, tillskriven, olja på pannå.
Elevarbete inspirerat av antiken 58 x 49 cm.
Repor. Skador. Färgbortfall. Sprickor.
Sten-Gunnar Wennerberg (1912-1973). Därefter i gåva till nuvarande ägare.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10