Förgylld och bronserad. Rikt skuren dekor av blommor och blad samt krönande musselformation. Fasettslipat spegelglas. Höjd 138, bredd 59 cm.
Ställvis slitage. Lagningar. Sprickor, vissa dekorelement lösa. Ställvis skador.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10