Metall och järn. Kupa av polykromt tonat glas. Tre ljus armar. För fyra ljuspunkter. Dekor av blad. De mindre glaskupporna märkta Muller Frères Lunéville. Diameter ca 60, höjd 90 cm.
Ej funktionstestad. Smärre nagg på kuporna vid infästningarna. Smärre slitage. Dammig.