Bertil Vallien, vas, glas, Boda.
Blåtonat glas med dekor av ovaler med svarta konturer. Två glasstickor medföljer. Signerad Boda B. Vallien 47530. Höjd 17 cm.
Smärre ytslitage. Den ena glasstickan skadad.