Minnesmedaljer, 6 st, Stockholms Enskilda Bank, SEB. Bl a Sporrong 1956.

4 st med svenska silverstämplar, en ostämplad samt en stämplad 'SILVER 1928'.

Bl a med porträtt i profil av K.A Wallenberg, Marcus Wallenberg.

Diameter 6,5 cm, samt en infattad i träram, diameter 11 cm.

Vikt ca 110 gram/st. Den träinfattade ej vägd.

Smärre slitage.

Utropspris
3 000 SEK