Bordslampor, ett par, 1900-talets slut.

Träskuren, bronserad, vinranksdekor. Svarta skärmar. Höjd exkl. lampsockel 65 cm, inkl. skärm 86 cm.

Torrsprickor. Åldersrelaterat slitage. Skador uppe på skärmarna.

Utropspris
250 EUR