Golvlampa, 1900-talets mitt.

Golvlampa, 1900-talets mitt.

Stomme av mässing på rund fot. Detalj av trä. För en ljuspunkt. Lampskärm av textil medfäljer. Märkta EAE 104. Höjd 142 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage.

Utropspris
2 500 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13