MELLOFON, mässing, Royal Tone, 1970-tal.

Märkt Imported by AB Eric Pettersson Stockholm. Extra e-bygel. Väskfodral medföljer.

Slitage. Funktion ej kontrollerad.

Mellofonen är ett blåsinstrument med djup ton, namnet är härrör från det engelska ordet "Mellow".

Utropspris
700 SEK