Arne Jones E1299

Ring 18K guld och droppslipad blå topas samt hjärtslipade ametister, möjligen H Stern

Bredd 16-3 mm, ringstorlek 16,75/52,5, vikt ca 9,22 gram

Repor. Mindre nagg. Stenarna sitter fast men är något lösa i infattningen, inget som behöver åtgärdas.

Utropspris
5 000 SEK
Emma Johansson
Emma Johansson
Gemmolog, Värderare
+46 (0)70-917 99 95