Hörnskåp, 1700/1800-tal.

Hörnskåp, 1700/1800-tal.

Tudelat. Överdel med dörrpar och bakomliggande hyllplan. Nedtill med dörr och bakomliggande hyllplan, sidolådor på båda sidorna samt utdragbar avställningsyta. Frontalbredd ca 118 cm, djup på båda sidor ca 82 cm, höjd 213,5 cm. Nyckel finns.

Slitage. Renoverad. Senare målning. Torrsprickor.

Utropspris
500 EUR