Åke Axelsson

(Sverige, Född 1932)
Åke Axelsson
(Sverige, Född 1932)

Åke Axelsson, stolar, 6 st, modell "S217", Gärsnäs, 1980-tal.

Stomme av björk med stoppade sitsar. Etikettmärkta. Sitthöjd 44, bredd 40, höjd 75 cm.

Fläckar. Något slitage.

Proveniens

Byggnadsbolaget.

Utropspris
2 500 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17