Stomme av mörkbetsad bok med teakfanerad rygg. Stoppad sits med paisleymönstrad textil. Sitthöjd 42, höjd 81 cm.
Något slitage. Märken. Senare klädsel.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10