Madeleine Pyk – en samling F769

Soffa, Chesterfield-modell, Norell, 1900-talets andra hälft.

Helstoppad soffa med knapphäftad läderklädsel. Lösa dynor i sits. Hjul baktill. Längd 200, djup 90, höjd 69, sitthöjd 38 cm.

Ställvis slitage. Smärre fläckar.

Utropspris
3 000 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38