Peter de Ru, fotografi signerad och numrerad AP1.
"SHIBA (Japansk spets)", 2004. Signerad a tego. Upplaga AP 1, total upplaga 15 + 2AP. Archival pigment print 35,5 x 24,5 cm.
Ej examinerad ur ram.
Planket, Stockholm, augusti 2012.
Konstnärsbaren KB, Stockholm, 2018.
Planket katalogen 2012.
Tidningen ETC, nr 32, 2015, avbildad sid 31.