Vägglampor, ett par, "Coquille", Asea, 1940-tal.

Väggfästen i mässing med skärmar i formgjtuet glas. En etikettmärkt. Bredd 26, höjd 24 cm.

Ej funktionstestad. Fläckar. Något slitage. En med mindre bucklor. Den andra med förstorat hål undertill.

Utropspris
3 000 SEK