Träpall lackerad i rött och svart, rik dekor av stiliserade blommor och bladslingor. Diameter 34, höjd 45 cm.
Ställvis slitage. Märken. Krackelyr. Sitsen med hål.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10