Erika Lagerbielke, skålfat, glas, Orrefors Gallery, 4/15, daterat -92.
Rosa, grön och lila glasmassa med slipad dekor, på fotklack i klarglas. Signerat Orrefors Gallery -92 961577 Erika Lagerbielke 4/15 samt egenhändigt signerad Erika Lagerbielke. Diameter 33, höjd 7,5 cm.
Smärre ytslitage. Helhetsintrycket är gott.