Servisdelar, 77 st, bl.a. Reijmyre, Lindhammar och Josef Frank för Firma Svenskt Tenn.

Bestående av:
Lövformat fat, 23 cm.
11 röd assietter med räfflad bräm, 16,5 cm.
5 gröna assietter med genombruten kant, 22 cm.
Ovalt grönt fat med genombruten kant, 23 cm.
5 röda assietter med genombruten kant, 22 cm.
11 röda assietter, 16,5 cm.
2 gröna hummerfat, 30 cm.
21 röda glas, 8 cm.
2 snapsglas, 11 cm (ett lagat).
4 gröna glas, 9 cm.
2 gröna ljuslyktor, 8 cm.
Röd skål, 18,5 cm.
3 röda skålar, 11,5 cm.
Grön skål, 11,5 cm.
2 röda skålar, 10,5 cm.
Röd mugg, 12 cm.
Röd mugg, 16 cm.
Grön ishink med läderrem, 10,5 cm.
Röd rund ljuslykta, 8 cm.
Grön adventsljusstake med mässingshållare för ljus, extra isats i mässing medföljer, 22 cm.

Något slitage. Nagg. Lagning. Tillverkningsdefekter.

Utropspris
3 000 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69