Ljusstakar ett par, Frankrike 1800-talets första del, Empire.

Förgylld brons. Dekor med akantus och lagerranka. Kannelerad stam på rund fot. höjd 28 cm.

Förgyllning med slitage.

Utropspris
10 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61