Spegel, modell 550, Fröseke AB Nybrofabriken, 1900-talets andra hälft.

Fanerad i mahogny med fästen i mässing. Etikettmärkt. Höjd 97, bredd 45 cm.

Smärre slitage och märken. Bakstycke med fanerskada.

Utropspris
2 500 SEK