Fanérad med mahogny, dekor av intarsia samt målad dekor på glaset i form av antikiserande kvinnor med urna. Bredd 61, höjd 182 cm.
Något slitage. Smärre fanerskador. Anlupet glas. Blekt. Senare bakstycke. Anlupet glas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10