Silverföremål, 11 st, bland annat bägare, C.G. Hallberg, Stockholm, 1940-tal.

2 större bägare med hamrad yta, delvis förgyllda, C.G. Hallberg, Stockholm, 1943 samt 1946. Höjd ca 10 cm.
5 supkoppar, C.G. Hallberg, Stockholm, 1950-tal.
1 supkopp, K. Andersson, Stockholm, 1938.
Kopp på fot, K G Markströms Guldsmeds Ab, Uppsala, 1946. Höjd 11,5 cm.
Bägare, med hänkel, svenska kontrollstämplar. Höjd 6 cm.
Kopp, GAB, Stockholm, 1917.
Total vikt 755 gram.

Ställvis med fläckar. Något slitage. Delvis med gravyrer.

Utropspris
4 000 SEK