Madeleine Pyk – en samling F769

Skålfat 3 st silver 1900-tal

Skålfat 3 st silver 1900-tal

GA Dahlgren Malmö, hexagonal, diameter 23 cm, vikt 366 gram,
Rund med präglat mönster på fötter, diameter 24 cm otydliga stämplar vikt 338 gram,
G Elmgren Stockholm 1926 oval med genombruten dekor vikt 264 gram

Bruksslitage. Repor.

Utropspris
4 000 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13