CO Hultén, mixed media signerad och daterad 1947
"Ångestfylld vandring", bildyta 40x50 cm
Ej examinerad ur ram. Pappersförlust.
Vandra och förvandla - CO HULTÉN, Liljevalchs konsthall, 17 november 1978 - 7 januari 1979, Stockholm, nr 50.
CO HULTÉN arbeten 1937-1982, Malmö Konsthall, Malmö 28 augusti – 10 oktober 1982, nr 95.