Michele De Lucchi & Giancarlo Fassina, skrivbordslampor, 3 st, "Tolomeo mini", Artemide, Italien.
Fot och arm i kromad metall. Ställbar arm och skärm. Etikettmärkta. Höjd omkring 60 cm.
Något slitage. Bucklor. Två saknar bländskydd på skärm. En med skadad skruv på arm.