Sven Wejsfelt, figurin/skulptur, gädda, stengods, Gustavsberg, 1900-talets slut.
Etikettmärkt. Gädda med grönbrun glasyr, längd 58 cm, på sockel i trä, höjd totalt 16 cm.
Smärre slitage. Undersides slitage/glasyrnagg.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10