Servis, 87 delar, porslin, "Ostindia", Rörstrand.

Olika tillverkningsperioder, delarna kan skilja sig något i mått.
19 tallrikar, diameter ca 24 cm. (4 med nagg)
12 djupa tallrikar, diameter 21,5 cm. (4 med nagg)
5 djupa mattallrikar, diameter 24 cm. (3 med nagg, 1 med spricka)
18 förrättstallrikar, diameter 21,5 cm. (4 med nagg)
19 assietter, diameter ca 17,5 cm. (1 med nagg och spricka, en med spricka)
4 tekoppar med 5 fat, kopparnas diameter 10, faten diameter 15 cm. (en kopp med nagg)
2 äggkoppar, höjd 5 cm.
Mjölkkanna, höjd 6,5 cm.
Serveringsskål, diameter 17 cm.
Oval serveringsskål, längd 26 cm.
Serveringsfat, längd 28 cm. (nagg)
Karott med lock, diameter 19,5 cm. (lock med spricka)
Lockskål, diameter 12 cm. (skål med spricka)
Lockskål, diameter 9 cm. (lock med spricka)
Serveringsfat med hänkel, längd 25 cm.
4 underfat till koppar samt lock medföljer.

Ställvis slitage. Flera delar med glasyrmistor och missfärgningar. Flera delar med nagg och sprickor.

Utropspris
3 000 SEK