Silverföremål, 26 st, bland annat fat, GAB Guldsmedsaktiebolaget Stockholm, 1950.

2 fat, GAB, Stockholm, 1950. Diameter 25 cm.
10 cocktailpinnar med stenar, MIC A. Michelsen Aktiebolag, Stockholm, 1951. Längd 7 cm.
Tändsticksfodral, Stigbert, Heribert Engelbert AB, 1947. Höjd 4,5 cm.
6 coasters, K G Markströms Guldsmeds Ab, Uppsala, 1948 samt 1960. Diameter 8 cm.
2 cigarettetuier, en David Andersen, Norge. Längd 10 samt 11 cm.
2 servettringar, längd 5 samt 5,5 cm.
Vas, C.G. Hallberg, Stockholm, 1960. Höjd 15,5 cm.
2 pokaler, varav en Carl Krohn, Strömstad, 1933. Den andra stämplad GD, Malmö, 1860. Höjd 25,5 cm samt 14,5 cm.
Total vikt ca 1985 gram.

Ställvis slitage. Fläckar. Gravyrer. Gravyr.

Utropspris
9 000 SEK