Bestående av:
12 tekoppar med 9 fat, fatens diameter 16 cm.
Tekanna, 18 cm.
Sockerskål, 12 cm.
Gräddkanna, 10 cm.
2 tekannor, 16 cm (en med nagg på pipen).
Kaffekanna, 18 cm.
Kanna, 16 cm.
Gräddkanna, 9 cm.
Vas, 15 cm.
7 skålar med konturerad form, 23-26 cm.
Skål på fot, 26 cm.
2 skålar med hänklar, 34 cm.
Fat, 34 cm (nagg).
Rund skål, 20 cm (nagg).
Bricka, 37 cm.
12 assietter, 19 cm.
11 assietter, 21 cm (en med nagg).
12 tallrikar, 27 cm .
21 tallrikar, 24 cm (4 med nagg).
25 assietter, 18 cm (3 med nagg).
40 assietter, 19 cm (8 med nagg).
Ett extra lock med nagg medföljer. Nagg. Något slitage. Krackelyr. Smärre fläckar.