MATSALSMÖBLEMANG, bord och 6+2 stolar, troligen Carl Malmsten 1940/1950-talet.

Runt bord, "Guanabra", i olika träslag med intartsia runt sargen, diam 125 samt 3 iläggsskivor, total l 275. 6 stolar, "Pyramid", bok och 2 stolar med högre rygg klädda i lintyg.

Bruksslitage. Enstaka repor i skivan, mindre fanérskadorl i intartsian. Blekt och smutsig klädsel med fläckar och hål.

Utropspris
10 000 SEK