Bestickservis, 113 delar, GAB, Stockholm 1950-tal.

Bestående av:
12 Matskedar 20 cm.
12 Förrättskedar 18 cm.
12 Dessertskedar 15,5 cm.
12 Teskedar 12 cm.
11 Matknivar 19,5 cm.
12 Förrättsknivar 16 cm.
6 Smörknivar 16 cm.
12 Matgafflar 18 cm.
12 Förrättsgafflar 15 cm.
12 Dessertgafflar 14 cm.
Samtliga med graverad inital på skaftens baksida. Total vikt inkl rostfria knivblad 5240 g.

Mindre slitage. God kondition.

Utropspris
15 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93