Kristersen & Kristersen, matbord, "Flex", Danmark, 2000-tal.

Brunoljad ek, runt med nedåt avsmalnande ben, diameter 130, höjd 75,5 cm, med fyra iläggsskivor á 50 cm, samt två stödben. Total längd 330 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
12 000 SEK