Läderjacka Michael Jackson History World Tour

Jacka i bombermodell i läder och mocka med maskinbroderade detaljer "King of Pop" mm. Etikettmärkt 'Outdoor Musicwear Item No. AA96/MJ-007-1 Concert production by Ana Anakos Ltd Limited Edition Official Licensed Tour Outfit Especially Made For MAMA Concerts & Rau'. Foder i nylon. Storlek large. Plaggets längd mitt bak 73 cm, bredd över byst 65 cm.

Enligt uppgift endast använd vid två tillfällen. Helhetsintrycket är mycket gott.

Proveniens

Inköpt i Tyskland vid 1990-talets mitt

Utropspris
12 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor