Parti silver, 8 delar

Parti silver, 8 delar

Lockskål, otydliga stämplar sannolikt Italien, höjd ca 14 cm. Mindre lockskål med svensk importstämpel, höjd ca 7 cm. Sockerströare, svensk importstämpel. höjd ca 15 cm. Gallerskål, svensk importstämpel, motiv med putti, längd ca 19 cm. Skrin, svensk importstämpel, ca 17 x 14 cm. Visitkortsbricka, Gewe, Malmö 1964, ca 10 x 8 cm. Servettställ, Gewe, Malmö 1951. Cigarettskrin, svensk importstämpel, ca 8,5 x 7 cm
Totalvikt ca 1200 gram

Slitage.

Utropspris
5 000 SEK
Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Specialist Smycken
+46 (0)767 81 06 06

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13