Hallmöbel, "Rally", Sven Engström och Gunnar Myrstrand, Tingströms, 1950/60-tal.

Fanerad med teak. En låda, lackerad front. Fast stoppad sits, klädsel av konstskinn. Märkt. Sitthöjd ca 43 cm. Längd 100 cm. Bredd 35 cm. Höjd 59 cm.

Ställvis slitage. Märken. Repor. Senare klädsel.

Utropspris
3 000 SEK