Spiselkrans, marmor, Frankrike, omkring 1900.

Fem delar. Dekor av skulpterade akantusblad. Vikt ca 120 kg. Höjd 98 cm, bredd 105 cm, djup 38,5 cm.

Smärre skador. Smärre nagg. Smärre bitar saknas.

Proveniens

Saumur, Frankrike.

Utropspris
800 EUR