Kalevala Koru

(Finland)
Kalevala Koru
(Finland)

Kalevala Koru, jubileumscollier, Kalevalaepos 150 år, sterlingsilver, Helsingfors 1984.

Numrerad 17/300. I originallåda.
Längd 55 cm.
Vikt 105,6 g.

Smärre ytslitage. Ett mynt fattas.

Utropspris
1 000 EUR