Bestick, brevkniv samt bägare, silver, bl a CG Hallberg Stockholm 1919 (24 delar)

Bägare med räfflad fot, Hallberg 1919, höjd 10 cm.
9 bestick i modell "Rosenholm", samtliga med gravyr, längd 15-22 cm.
1 brevkniv, GAB, längd 21 cm.
8+4+1 mockaskedar 9,7-10,5 cm.

Total vikt inkl rostfria blad 680 gram.

Brevkniv med lagning. Slitage.

Utropspris
2 500 SEK