Soffa, s k fästmanssoffa, nyrokokostil, 1800-talets slut.

Rikt snidad dekor. Svängda ben. Fast stoppad klädsel i ljusgrön randig sidentyg. Höjd 93 cm, längd ca 142 cm, sitthöjd 39 cm.

Renoverad. Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.

Utropspris
250 EUR