Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Attila Suta

(Sverige, Född 1976)
Attila Suta
(Sverige, Född 1976)

Attila Suta, stolar, 4 st, egen verkstad, Stockholm 2017.

Sulla-modell, gråmålat trä, stoppad sits klädd i svart skinn, brännstämplade, höjd 75 cm, sitthöjd ca 47 cm.

Smärre slitage och märken.

Formgivare

Attila Suta är en svensk möbelformgivare och Kunglig Hovleverantör.

Utropspris
12 000 SEK

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13